09132060170

تهویه هوا در کارخانجات کاشی و سرامیک

تولیدات جانبی خاک رس محصولات بسیار جالبی مانند کاشی ، سرامیک، آجر سفالی و … را ارائه می دهد. بسیاری از آنها در صنعت ساختمان استفاده می شود. یکی از مهمترین دغدغه های مدیران صنایع کاشی و سرامیک در همه جای دنیا، تهویه هوای محیط تولید و حذف آلاینده های معلق مانند ذرات گرد و غبار و انتقال آنها به برون از محوطه کارگاهی است.

همچنین یکی از قوانین سخت گیرانه در زمینه تامین کیفیت هوا و قوانین ایمنی محیط کار HSE، ایجاد یک محیط عاری از ذرات معلق و استفاده از انواع هواکش صنعتی و هواکش فشار قوی مطابق استانداردهای روز دنیا برای اینکار است.

کیفیت هوا در کارگاه­های صنعتی توسط عوامل زیان­ آور شیمیایی مختلفی تحت تأثیر قرار می­گیرد

از جمله صنایع آلاینده زیست محیطی می توان به صنعت تولید کاشی و سرامیک اشاره کرد که هم اکنون ۱۴۴ واحد تولید کاشی و سرامیک در کشور فعالیت دارند که از این تعداد ۴۴ واحد در استان یزد فعال می باشد. شرکت تولید کاشی و سرامیک ستاره در استان یزد شهرستان میبد قرار دارد.

منبع : ارزیابی آلودگی هوا و صوت در کارخانه های کاشی و سرامیک

 

هواکش صنعتی در صنایع کاشی و سرامیک

 فن ها و دمنده های صنعتی به کار گرفته شده و مناسب برای کارخانه ها و ماشین آلات تولید کاشی (برای کف، سقف، دیوار)، محصولات اکسترود شده، سرامیک های سازه ای یا فنی هستند.

فن غبارگیر همچنین نقش مهمی بر روی دستگاه های فیلتراسیون در کارخانه های تولیدی مجهز به سیستم جمع آوری گرد و غبار،  برای استخراج بقایای پودر فرار خاک رس در طول فرآیند دارند. کاربردهای دیگر را می توان برای لوازم بهداشتی و وسایل حمام، ظروف غذاخوری به عنوان ظروف و ماشین آلات تولید ظروف تخت یافت.

هواکش فشار قوی در کوره

فرآیند تولید خاک رس از جابجایی مواد خام برای بدنه و تهیه لعاب شروع می شود. در قسمت کوره و فیلتراسیون، طیف وسیعی از فن‌ها و دمنده‌های صنعتی مخصوص تامین هوای احتراق (فن سانتریفیوژ) مورد استفاده قرار می‌گیرند و فن‌های مکنده نیز برای مکش دود خروجی درخواست می‌شوند.

غبارگیر صنعتی برای سیستم های فیلتراسیون با فیلتر کیسه ای (بگ فیلتر) یا سایر محلول های تمیز کننده هوا برای انتشار در جو (کاهش گرد و غبار) درگیر است. یک کاربرد دیگر، تصفیه هوا برای اتاق ها و مکان هایی است که محصولات سرامیکی در آنجا تولید می شوند.

خشک کردن محصول با هواکش صنعتی

خشک کردن و سایر فرآیندها فن های صنعتی در فرآیندهای خشک کردن و خشک کردن برای به دست آوردن جریان هوای کم فشار با راندمان انرژی بالا، مناسب برای تنظیم سطح رطوبت محصول برای تضمین درجه خشک شدن کامل استفاده می شوند.
فن های صنعتی در خشک کن های سریع، خشک کن های پیوسته، خشک کن های استاتیک و با استفاده از مبدل های حرارتی کاربرد دارند. برای این فرآیند جریان هوا به روش صحیح روی محصولات تولیدی هدایت می شود تا یکنواختی فرآیند خشک کردن به دست آید.

برای حذف رطوبت اضافی در خشک کن از اگزاست فن ویژه استفاده می شود. فن های صنعتی فشار قوی برای انتقال پنوماتیک و کشش مکانیکی پودرهای مخلوط، مواد معدنی و گرد و غبار استفاده می شود.

امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.