09132060170

انواع پره در هواکش صنعتی سانتریفیوژ

هواکش صنعتی گریز از مرکز یا فن سانتریفیوژ اغلب در جریان هوای کثیف (محتوای رطوبت و ذرات بالا) و در کاربردهای جابجایی مواد و در سیستم‌هایی با دمای بالاتر استفاده می‌شوند. 

دو طبقه بندی کلی فن ها وجود دارد: فن پروانه ای یا جریان محوری و فن جریان گریز از مرکز یا شعاعی. در تعریف کلی این مفهوم، چیزی که آنها را متمایز می کند نحوه عبور هوا از پروانه است. پروانه یا فن با یک حرکت مماسی چرخشی ایجاد شده توسط پره های چرخان پروانه. جریان محوری هوا را در جهت محوری به حرکت در می آورد.

انواع فن سانتریفیوژ با توجه به جهت قرارگیری پره ها برای هدایت هوا دسته بندی می شوند. در واقع پره یا تیغه فن، مهمترین عامل جهت کاربرد فن و راندمان نهایی هواکش است.

در شکل روبرو انواع فن با تیغه ها و پره های مختلف را مشاهده می کنید.

 

انواع تیغه های هواکش سانتریفیوژ

سه نوع فن گریز از مرکز بر اساس نوع تیغه ( پره ها ) فن تعیین می شود:
تیغه های متمایل به جلو،
تیغه های متمایل به عقب و.
تیغه های شعاعی مستقیم

  • تیغه های خمیده به عقب 
  • تیغه های متمایل به عقب 
  • تیغه های آئروفویل متمایل به عقب 
  • تیغه های شعاعی 
  • تیغه های خمیده به جلو 

طی ۲۰ سال گذشته فن های سانتریفیوژ با پره های خمیده رو به عقب در حمل و نقل هوا رایج تر شده اند. آنها معمولاً برای مشخصات حجم و فشار یکسان بزرگتر هستند و ساخت آنها کمی پیچیده تر و گران تر هستند.

در صورت نیاز به تامین هواکش با قیمت پایین تر، استفاده از فن بکوارد توصیه می شود چون راندمان فن بکوارد از فن های گریز از مرکز منحنی بیشتر است.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 پاسخ

    1. انواع تیغه های فن صنعتی و سانتریفیوژ در متن بهش اشاره شده. این نوع تیغه ( پره ) بسته به نوع هواکش دمنده، مکنده و فشارقوی بودن متفاوت هست. جهت قرارگیری و زاویه تیغه نسبت به محور اصلی فن در بازدهی نهایی تاثیر مهمی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف ویژه مشتریان سایت

جهت دریافت تخفیف روی محصولات ما، شماره تماس خود را در فرم روبرو وارد نمایید.

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت