09132060170

بگ فیلتر کوره ذوب

بگ فیلتر کوره ذوب در صنایع مختلفی کاربرد دارد. یکی از این صنایع بزرگ، صنایع فولادی هستند. در کارگاه ها و کارخانجات فولادی و در کارخانه های ذوب، استفاده از بگ فیلتر در اولویت است و از اهمیت بالایی برخوردار است. این بگ فیلتر فارغ از نوع و مدلی که دارد، با تصفیه هوای داخل کارگاه، باعث جلوگیری از بیماری افراد و کارگران حاضر در کارگاه می شود و از طرفی نیز باعث بالا رفتتن راندمان کاری و جلوگیری از خرابی قطعات و تجهیزات دیگر در کارگاه و کارخانه می شود.

ما در ایران و علی الخصوص در استان هایی مانند اصفهان، خوزستان، اراک و تهران، کارگاه ها و کارخانه جات فعال زیادی در زمینه تولید فولاد و بهره‌وری از آن داریم. ایران در زمینه فولاد یکی از برترین کشور ها در تمام جهان است و بزرگ ترین کارخانه فولاد منطقه نیز با نام کارخانه فولاد مبارکه در ایران و در اصفهان قرار دارد. به علاوه کارخانه ذوب آهن نیز یکی از بزرگ ترین صنایع تولید آهن و فولاد در ایران است.

یکی از مهمترین و الزامی ترین تجهیزاتی که در هر کارگاه و یا کارخانه فعال در زمینه فولاد و ذوب آهن دیده می شود، بگ فیلتر است. وجود بگ فیلتر برای کوره های ذوب و صنایع فولادی بسیار لازم است. بگ فیلتر کوره ذوب هوای داخل کارگاه را با استفاده از یک هواکش حلزونی یا انواع دیگر فن ها و هواکش ها به داخل بگ فیلتر میکشد. پس از آن این هوا از صفحات فیلتر عبور می کند و آلودگی ها و گرد و غبار موجود در هوا از آن جدا شده و به فیلتر ها می‌چسبد. در این زمان، هوای تازه و تمیز از خروجی بگ فیلتر خارج می‌شود و این عمل به صورت مداوم انجام می شود تا هوای داخل کارگاه کاملا تمیز شود.

اهمیت وجود بگ فیلتر کوره ذوب

وجود بگ فیلتر در کارگاه ها و کارخانجات و در کل صنایع فولادی از چند نظر لازم و حیاتی است …
در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت …

  • با تمیز شدن هوا و جمع آوری ذرات از هوا، امکان آلوده شدن کارکنان و بیماری آنها بسیار کم خواهد شد و استاندارد های سلامت کارگران به خوبی رعایت می شود. رعایت استاندارد ها برای بیمه کارگران و رعایت حقوق کارگران لازم است.
  • راندمان کاری در کارگاه و کارخانه بالا می رود.
  • از خرابی تجهیزات دیگر جلوگیری می شود و عمر مفید تجهیزات موجود در کارگاه بالاتر خواهد رفت.
  • مواد جمع آوری شده در بگ فیلتر به صورت جداگانه قابل فروش است .
بگ فیلتر کوره ذوب آهن
۴.۶/۵ - (۱۱ امتیاز)

4 پاسخ

    1. فیلتر های موجود در بگ فیلتر ( غبارگیر صنعتی ) از جنس پارچه کتان و یا پلی استر تهیه می شود. پلی استر به دلیل خواص خوب فیزیکی و همچنین هزینه نسبتاً پایین آن نسبت به فیلتر های موجود از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.