09132060170

بگ فیلتر دست دوم

پیش از این در مقالات دیگر در مورد انواع بگ فیلتر و طرز کار آن مطالبی خواندیم، اما برخی از کارفرما ها و مجریان بخش تجهیزات، خرید دستگاه های دست دوم و صرفه جویی در خرید فن و هواکش صنعتی و فیلتر را مقدم نسبت به خرید تجهیزات نو و با کیفیت می دانند. در این مقاله قصد داریم همه چیز را راجع به این موضوع که خرید بگ فیلتر دست دوم بهتر است یا خرید بگ فیلتر با کیفیت و نو، را با یکدیگر بررسی نماییم.

میدانیم که بگ فیلتر که به اشتباه به آن بک فیلتر نیز گفته می شود، نام دستگاهی است که از چندین هواکش و همین طور از چندین محفظه فیلتر ساخته شده است، این محفظه ها به شکلی ساخته شده اند که عبور هر ذره ای بجز ملکول های هوا را محدود می کند، به همین دلیل استفاده از آن در کارگاه های صنعتی پر گرد و غبار و در استانهای جنوبی کشور که گرد و خاک در هوای آنها وجود دارد، بسیار لازم و واجب است.

استفاده از این فیلتر و فن که به صورت کوبل شده باهم کار میکنند، هوای داخل مجموعه را به نوعی تصفیه می کند تا برای دستگاه ها و همچنین کارکنان مشکلی ایجاد نشود. بنا بر این کیفیت قطعات و فیلتر ها و درزگیری درست و صحیح در این محصولات بسیار حائز اهمیت است.

بگ فیلتر دست دوم بخریم یا نه ؟

البته باید به این مورد اشاره کرد که به دلیل استفاده بسیار زیاد از ورق های آهنی در ساخت بگ فیلتر، قیمت این تجهیزات به صورت دست دوم بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود، چرا که قیمت آهن بسیار بالا است. اما باید به کیفیت کار نیز دقت کرد.

این تجهیزات به صورت دائم در حال استفاده وکار هستند، بنا بر این، به شدت در معرض خرابی هستند. همپنین به کیفیت دستگاه و سازنده و مواد اولیه بکار رفته در ساخت آن نیز باید دقت نظر داشت.

پویا صنعت، مفتخر به تولید با کیفیت ترین و با دوام ترین محصولات در زمینه فیلتر و هواکش، و انواع دمنده ها و مکنده های فشار قوی و بگ فیلتر است. یکی از نکات مثبت در تولید محصولات و تجهیزات در شرکت پویا صنعت، استفاده از بهترین متریال با توجه به نوع کار است. پویا صنعت از برترین مواد اولیه و با دوام ترین مواد در ساخت فن و دمنده و مکنده و محفظه های فیلتر استفاده می کند تا هیچ مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

به صورت کلی، از انواع بگ فیلتر ها و هواکش صنعتی در بسیاری از کارخانه ها و صنایع مانند صنایع فولادی و سیمانی استفاده های بسیار زیادی می شود. در این کارخانه ها، غبار و دود بسیار زیاد وجود دارد و این می تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد و از طرفی باعث کاهش راندمان کاری و حتی خرابی دیگر تجهیزات شود.

به همین دلیل از بگ فیلتر ها استفاده می کنیم تا خطر آلودگی و بیماری و خرابی تجهیزات را کم کنیم. اگر بخواهیم کارخانجاتی که از بک فیلتر استفاده می کنند را نام ببریم، باید به کارخانه های چوب بری و تولید ام دی اف، کارخانه های تولید مواد شیمیایی و آسیاب ، سنگ بری ها، کارخانجات فولادی، کارخانجات سیمانی، کارخانه های تولید کپ، کارخانه های تولید موزاییک و … اشاره کرد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 پاسخ

  1. برای خرید بگ فیلتر دست دوم چه مشخصاتی نیاز هست ؟ ما باید نمونه های موجود بررسی کنیم اگر مورد تایید واحد فنی و مدییت باشه می تونیم ازتون خرید کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.