09132060170

تهویه هوا در صنایع سیمان

صنعت سیمان یکی از بزرگترین و اساسی ترین صنایع در سراسر جهان است که به دلیل مواد، مخلوط ها و چسب هایی که ایجاد می کند. برخی از صنایع مانند ساختمان، حمل و نقل، راه سازی، بزرگراه ها و کارهای عمومی و به شدت به صنعت سیمان وابسته هستند. بنابراین صنعت سیمان برای پیشرفت جامعه و بهبود زندگی مردم حیاتی است.

تولید سیمان به فن های صنعتی خاصی نیاز دارد تا فرآیندهای مختلف جابجایی، آسیاب، پیش گرمایش تا گرمایش و سرمایش را به طور موثر مدیریت و مدیریت کنند.

به علاوه سیستم های تصفیه هوای کارآمد به بخش مهمی تبدیل شده  است که مدیران کارخانه تولید سیمان، از وجود الزامات و قوانین نظارتی زیست محیطی اطمینان حاصل کنند. در فرایند تولید سیمان استفاده از انواع غبارگیر صنعتی و بگ فیلتر به عنوان یک دستگاه چندبخشی و پیچیده که می تواند حجم زیادی از هوای آلوده را پاکساری کند اهمیت دارد. استفاده از غبارگیر صنعتی در کنار بگ فیلتر، 

بنابراین سازندگان سیمان از فن های صنعتی مختلف در فرآیند تولید سیمان در مراحل مختلف مانند جابجایی مواد، پیش گرمایش، خنک سازی و غیره استفاده می کنند.

انواع هواکش صنعتی در تولید سیمان

فن های صنعتی نقش حیاتی در تولید سیمان دارند، زیرا تقریباً در هر مرحله از تولید سیمان مورد استفاده قرار می گیرند. بر اساس هدف، پنکه های صنعتی در انواع مختلف در مراحل مختلف ساخت سیمان مورد استفاده قرار می گیرند.

با این حال، فن‌های سنگین مورد استفاده معمولاً برای انجام دو کار اصلی و اساسی ساخته می‌شوند:

  •  تامین جریان هوا
  • حذف هرگونه دود، گازهای سمی، ذرات معلق گرد و غبار 

هر دو نوع فن سانتریفیوژ و فن آکسیال ( محوری ) با توجه به پیچیدگی های معمول خود در خط تولید سیمان مفید هستند. (یعنی ابعاد قابل توجه، دمای بالا، تجمع گرد و غبار، ساینده بودن سیال و نیاز به محلول خروجی بالا). فن‌ها و دمنده‌های صنعتی مورد نیاز فرآیند خاص، سیستم‌ها و کاربردهای مرتبط در صنعت سیمان در زیر فهرست شده‌اند.

  • فن های آسیاب اولیه
  • فن های خنک کننده 
  • فن های آسیاب خام
  • فن های گردگیر
  • فن های غبارگیر آسیاب خام 
  • فن های خنک کننده کلینکر
هواکش صنعتی آکسیال - فن سانتریفیوژ
هواکش صنعتی - فن سانتریفیوژ
امتیاز بدهید post

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.