09132060170

تهویه هوا در صنایع فولاد

امروزه صنعت فولاد به عنوان ستون فقرات اقتصاد صنعتی هر کشور در نظر گرفته می شود. مواد فولادی مورد نیاز صنایعی مانند خودروسازی، راه آهن، ساختمان و غیره را تولید می کند. در صنعت فولاد، فلزات مختلف (خالص یا آلیاژهای مختلف) به ورق های نازک، لوله ها و محصولات نیمه ساخته شکل می دهند. این فرآیند پیچیده و متنوع است و به مقدار قابل توجهی انرژی و سیستم های در مقیاس بزرگ نیاز دارد.

یک کارخانه فولاد به چندین هواکش فشار قوی و انواع فن سانتریفیوژ مکنده و دمنده صنعتی برای اهداف متعددی مانند خشک کردن و گرم کردن گلوله های سنگ معدن، جابجایی ذرات گرد و غبار کم اندازه، حذف و تمیز کردن گازهای زائد، تامین هوای احتراق برای سوزاندن کک، تخلیه ضایعات، خنک کردن محصول نیاز دارد. استفاده از انواع هواکش صنعتی می تواند در صنایع فولاد، هوای سالم را به محیط کاربران انتقال دهد و الودگی های هوا را خارج کند.

هواکش حلزونی - فن سانتریفیوژ

انواع هواکش صنعتی در فرایند تولید فولاد

فن ها و دمنده های مورد استفاده در فرآیند فولادسازی برای عملکرد پایدار در مدت طولانی در محیط های خشن باید از قابلیت اطمینان بالا و راندمان بالایی برخوردار باشند. فن های سانتریفیوژ یا محوری در فرآیند تولید فولاد، فلزات و آلیاژ برای مقابله با مشکلات معمولی مانند دمای بالا و کنترل آلودگی استفاده می شوند.

مشکلات متداول تهویه هوا در فولادسازی

 • گرمای بیش از حد ساطع شده از فرآیند کوره ذوب فلز
 • گرمای بیش از حد در فرآیند خاموش کردن فلز
 • دودهای خطرناک تولید شده از فرآیند جوشکاری
 • گرد و غبار حاصل از فرآیندهای برش و سنگ زنی فاقد سیستم تهویه

راه حل ما

 • سیستم خنک کننده فضای باز با کانال های سبک وزن منحصر به فرد برای هدایت هوای خنک به طور مستقیم به موقعیت کارگر
 • سیستم های هواکش حلزونی مکنده (مجرایی یا غیر مجرای) برای کاهش گرما، دود و سایر آلاینده ها
 • سیستم  غبارگیر صنعتی و بگ فیلتر جمع‌آوری گرد و غبار که گرد و غبار و دود بیش از حد را استخراج و جذب می‌کند

کاربردهای هواکش صنعتی در صنعت فولاد

 • در فرآیند ذوب کوره ها از فن های منحنی رو به عقب در پایین دست فیلتر استفاده می شود و هوای احتراق را به محیط تخلیه می کند. به همین ترتیب فرآیند خنک‌سازی به فن‌هایی با جریان بالا نیاز دارد که هوای محیط را برای انتقال نوار نقاله‌ها قرار می‌دهند.
 • در طی فرآیند پخت، از فن ها و دمنده های مختلفی مانند فن اصلی اگزوز و دمنده گردشی برای اعمال حرارت یکنواخت به مواد اولیه استفاده می شود.
  فن ها و دمنده های مختلفی (به عنوان مثال فن جمع آوری گرد و غبار، فن برای کوره بلند گرم، دمنده گرد و غبار بستر ریخته گری و غیره) در اطراف کوره بلند استفاده می شود، در حالی که آهن خام را از سنگ آهن خارج می کند.
هواکش صنعتی آکسیال - فن سانتریفیوژ
بگ فیلتر
امتیاز بدهید post

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.