09132060170

بگ فیلتر جت پالس

غبارگیر جت پالس یا همان بگ فیلتر جت پالس در کل تفاوتی با بگ فیلتر های معمولی ندارد و وظیفه آن هم کاملا مشابه با بگ فیلتر های معمولی است.

این بگ فیلتر نیز با هدف کنترل و کاهش آلودگی هوا در کارخانه ها و کارگاه ها ساخته می شود که با جمع آوری گرد و غبار و گازهای مضر از هوا، محیط داخلی کارگاه و کارخانه را به محیطی تمیز تر و با هوای پاک تر تبدیل می کند. در طولانی مدت زمانی که فیلتر های موجود در این بگ فیلتر از آلودگی اشباع شدند، باید عملیات تمیز کاری با دقت انجام گیرد. معمولا برای این منظور، به هیچ وجه نیاز به جابجایی بگ فیلتر نیست و فیلتر ها به صورت ردیفی تمیز می شوند و هم زمان فشار هوا به صورت لحظه ای به فیلتر ها باد پرتاب می کند تا تمام آلودگی از بین برود.

با قطع و وصل شدن فشار هوا به صورت لحظه ای، تمام آلودگی فیلتر ها از بین می رود و فیلتر هایی که دچار آسیب شده ان نیز جابجا و ترمیم میشوند. در قسمت بالای بگ فیلتر جت پالس، چندین هواکش سانترفیوژ قرار دارد که در اثر فرآیند مکش، هوای آلوده فظای بیرون را به داخل هوایت می کنند.

 این باعث می شود که هوای بیرون با تمام آلودگی ها به فیلتر ها وارد شوند و تمام آلودگی ها در فیلتر بماند … به همین علت ممکن است آلودگی ها به فیلتر آسیب برسانند و یا به آن بچسبند، اما در اثر شوک ناشی از هوای فشرده، ذرات گرد و غبار چسبیده به کیسه فیلتر جدا خواهند شد و در قسمت پایین غبارگیر جت پالس جمع‌‌آوری می شوند.

اجزای اصلی بگ فیلتر

  • داکت ورودی و محفظه ورودی گاز حامل غبار با فیلتر
  • کیسه‌های الیافی فیلتر
  • صفحه مشبک
  • شیرهای پالس
  • لوله‌های دمنده به کیسه ها
  • محفظه و داکت خروجی گازهای تصفیه شده
  • شرح فرایند عملکرد بگ فیلترها

روش کار بگ فیلتر جت پالس

روش کار بگ فیلتر جت پلاس به این صورت است که پالس هوای فشرده که باعث تمیز شدن کیسه‌ها می‌شود برای تمیز کاری فیلتر ها و محفظه ها، به جای چکش‌های ضربه زن الکترودها مثبت و منفی در الکترودها به کار می رود و با ایجاد شوک و وارد آوردن این شوک با باد به فیلتر ها باعث تمیز شدن بگ فیلتر می شود. این عامل باعث خواهد شد، آسیب به شدت کمتری به فیلتر ها و تجهیزات وارد شود تا بدون هیچ گونه خرابی بتوان تا مدت ها از آن استفاده کرد.

بگ فیلتر جت پالس
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 پاسخ

  1. دستگاه های بگ فیلتر برای تهویه هوا هستند. برای خرید این دستگاه باید چه مواردی مدنظر ما باشه ؟

    1. نوع صنعت شما مهم هست. محل مورد استفاده و میزان هوای الوده تولید شده در محیط. برای خرید بگ فیلتر ابتدا نیاز به بازدید و یا اطلاعات کامل از محل استفاده هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.