09132060170

دمپر هواکش صنعتی

دمپر هواکش صنعتی چیست؟ 

دمپرهای صنعتی (damper) برای جهت دادن به مسیر هوای خروجی از فن و کنترل میزان هوا کاربرد دارد و بسته به نوع و میزان فشار هوای خروجی، از آلیاژهای مختلفی ساخته می شود. دمپر بخش مهمی از هر سیستم تهویه هوای صنعتی است زیرا برای کمک به کنترل جریان هوا برای هوای تمیز، جریان هوا با ذرات و جریان هوا با گازهای خورنده طراحی شده اند. دمپرهای هواکش صنعتی در کاربردهای صنعتی و هوای سخت کار می کنند. دمپرها قاب های فلنج دار سنگین با چندین نوع تیغه و کلاس فشار هستند.

 

دمپر هواکش صنعتی

انواع دمپر در تهویه مطبوع

  • دمپر ظرف تخت پروانه 
  • دمپرهای تیغه ای 
  • دمپرهای گیوتین 
  • لوور (louver)
  • دمپرهای پره ورودی 

تفاوت بین لوور و دمپر چیست؟

لوور نوعی کرکره یا کرکره است که با لت‌های افقی که زاویه‌دار هستند تا فضا را برای نور و هوا فراهم کنند، باران و نور مستقیم خورشید را محدود می‌کنند، در حالی که دمپرها جریان هوا را کنترل می‌کنند. در سیستم های تهویه مطبوع از دمپرها و لوورها برای تنظیم جریان هوا استفاده می شود. 

دمپرها چگونه کار می کنند؟

دمپرها حرکت فنر را مرطوب می کنند و آن را خیلی زودتر به حالت استراحت عادی خود برمی گرداند. آنها همچنین از دمیدن سیم پیچ در مسیر خود به گونه ای جلوگیری می کنند که می تواند در نهایت به اجزای سازنده آسیب برساند. راه حل این کار یک میله فشار در یک لوله مهر و موم شده از روغن است.

دمپر هواکش صنعتی

دمپرهای کنترلی

دمپرهای کنترلی صنعتی برای کاربردهای کنترل و خاموشی هستند. طیف گسترده ای از پیکربندی ها، گزینه ها، لوازم جانبی و محرک ها موجود است. این دمپرهای کنترلی قادر به فشار حداکثر ۳۰ اینچ در وزن و سرعت تا ۷۰۰۰ فریم در دقیقه هستند.

دمپر کنترل مستطیلی

دمپر کنترل مستطیلی صنعتی جریان هوا و برنامه های خاموش را کنترل می کند. ما محصولاتی را ارائه می دهیم که قادر به کارکرد تا ۴۵ اینچ فشار استاتیکی و سرعت تا ۶۰۰۰ فریم در دقیقه هستند.

 

دمپرهای کنترل گرد

دمپرهای کنترل گرد صنعتی دارای فلنج های محکمی هستند که در اطراف قاب دایره ای جوش داده شده اند و پایه ای سفت و سخت برای پشتیبانی از تیغه های پروانه ای ایجاد می کنند. اینها تا ۳۰ اینچ فشار استاتیکی و سرعت تا ۷۰۰۰ fpm دارند.

امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.