مکنده غلات

یکی از دستگاه‌های کاربردی در حوزۀ ماشین آلات صنعتی در حیطۀ کشاورزی، مکنده غلات است. این دستگاه مکنده، نوعی هواکش صنعتی و بزرگ است که برای جداسازی و حمل و انتقال انواع غلات مانند جو و گندم، حبوبات، کاه و… استفاده می‌شود.

طرز کار دستگاه مکنده غلات گندم و جو

عملکرد این دستگاه به صورت مکانیکی است و توسط یک نوار نقاله و یک لوله خرطومی بزرگ صورت می‌گیرد. اگر ما بخواهیم غلات یا حبوبات را به صورت دستی یا با کیسه گونی به مکان مورد نظر انتقال دهیم، هم باعث هدررفت محصول حین جابجایی می‌شود و هم ممکن است باعث ایجاد مشکلات تنفسی شود.
در سیستم انتقال توسط دستگاه مکنده، انواع مواد خشک و ریز مانند گندم، جو و حبوبات از طریق مکش به مکان مورد نظر انتقال می‌یابند. طی این روش سر لوله خرطومی بزرگی وارد غلات یا حبوبات می‌شود. سپس با ایجاد فشار منفی یا همان مکش، مواد از طریق لوله با سرعت بالا و طی یک مسیر به کامیون یا ظرف‌های بزرگ انتقال می‌یابند.

مکنده غلات

مشاوره و خرید مکنده غلات

جهت مشاوره رایگان و سفارش با ما تماس بگیرید
۰۹۱۳۲۰۶۰۱۷۰ و ۰۹۹۱۹۶۲۰۱۷۰
مشاوره و خرید

مهمترین عوامل در انتخاب دستگاه مکنده حبوبات و غلات

 به دلیل بسته بودن سیستم دستگاه مکنده غلات ، هیچ گونه هدررفتی نخواهید داشت. مواد دچار آلودگی نخواهد شد. محیط نیز از آلودگی‌های حاصل از انتقال غلات و حبوبات تمیز خواهند ماند. از این رو، این روش هم مقرون به صرفه و هم بهداشتی است. به علاوه سرعت کار را بسیار بالا می‌برد.

به نیروی کارگر زیادی نیاز نیست و حتی یک نفر در زمانی بسیار کوتاه می‌تواند از عهده انتقال چند تن غلات یا حبوبات برآید. مسیر‌یابی آسان نیز مزیت مهم دیگر استفاده از دستگاه مکنده حبوبات و غلات است. هزینه تعمیر و نگهداری پایین این دستگاه موجب شده است، استفاده از دستگاه مکنده حبوبات و غلات محبوبیت بیشتری بین کشاورزان و صنعتگران داشته باشد.

مکنده غلات

مشاوره و خرید دستگاه مکنده گندم و جو

جهت مشاوره رایگان و سفارش با ما تماس بگیرید
۰۹۱۳۲۰۶۰۱۷۰ و ۰۹۹۱۹۶۲۰۱۷۰
مشاوره و خرید

انواع مکنده غلات به لحاظ نوع انرژی مصرفی

دستگاه مکنده حبوبات و غلات ممکن است الکتریکی یا دیزلی باشد. در دستگاه‌های برقی اغلب از الکتروموتور‌ برای راه‌اندازی استفاده می‌شود. در دستگاه مکنده حبوبات و غلات دیزلی، با مصرف سوخت در محفظه بنزین دستگاه کار می‌کند. گاهی هم دستگاه مکنده ، از طریق اتصال به گاردان تراکتور کار می‌کند.

انواع مکنده حبوبات و غلات به لحاظ توان الکتریکی یا توان دیزلی و قدرت مکش

توان الکتریکی و توان دیزلی این دستگاه، بین ۳۰ تا ۲۵۰ کیلو وات متغیر است. قدرت مکش دستگاه مکنده نیز بین ۲۲۰۰ تا ۱۰۰۰۰ متر مکعب است.

انواع مکنده غلات به لحاظ ظرفیت

ظرفیت دستگاه مکنده حبوبات و غلات،  بین ۲ تا ۲۰۰ تن در ساعت است. فاصله انتقال این مکنده‌ها از ۷ متر تا ۲۰ متر است.

انواع مکنده حبوبات و غلات به لحاظ سایز

بسته به میزان محصولات و نوع ماده‌ای که قرار است انتقال یابد، می‌توان دستگاه مکنده مورد نظر را خریداری کرد. برخی دستگاه‌های مکنده در سایز‌های کوچک و قابل حمل هستند و برخی بزرگ هستند و باید توسط ماشین‌های بزرگ حمل شوند.

مکنده غلات

مشاوره و خرید مکنده حبوبات و غلات

جهت مشاوره رایگان و سفارش با ما تماس بگیرید
۰۹۱۳۲۰۶۰۱۷۰ و ۰۹۹۱۹۶۲۰۱۷۰
مشاوره و خرید

اجزای دستگاه مکنده غلات

دستگاه مکنده حبوبات و غلات از اجزای مختلفی نظیر شاسی دستگاه و چرخ‌های صنعتی متناسب با وزن دستگاه، ورودی و لوله‌های ورودی و خروجی، روتاری ولو ایرلاک، تبدیل انتقال دهنده مواد و تابلو برق فرمان تشکیل شده است.

کاربرد‌های دستگاه مکنده حبوبات و غلات

از دستگاه مکنده حبوبات و غلات، برای تخلیه و انتقال انواع غلات، حبوبات، گندم، جو و کاه استفاده می‌شود. تخلیه و انتقال سنگ آهن و گندله، لجن کشی صنعتی، تخلیه و انتقال شن و ماسه و کلوخه نیز توسط دستگاه مکنده گندم و جو و غلات انجام می‌شود.

مزایای دستگاه مکنده غلات

  •  سرعت انتقال مواد تا ۲۰۰ تن در ساعت
  •  امکان انتقال بدون آلودگی و کاملاً بهداشتی از عمق و ارتفاع بالا
  •  امکان مکش و انتقال مواد خشک و مواد دارای رطوبت و حتی مایعات
  •  امکان مکش و دمش با سرعت و توان بالا به صورت همزمان و مستقل از یکدیگر
  •  امکان تخلیه سریع مواد در کامیون یا ظروف بزرگ
اجزای مکنده غلات

راهنمای خرید مکنده حبوبات و غلات

پارامتر‌های مختلفی برای خرید مکنده باید لحاظ شود. اولین نکته مهم این است که دقت کنید که برای چه محصولی قصد خرید این دستگاه را دارید. برای غلات، حبوبات یا گندم و جو؟ آیا محصول شما گرانولی و پودری است یا آغشته به مایعات است؟ با پاسخ به این سؤالات می‌توانید خریدی بهینه داشته باشید.

میزان برداشت محصول شما طی فصل، ظرفیت مورد نظر برای دستگاه مکنده را تعیین می‌کند. شما می‌توانید دستگاه مکنده در ظرفیت‌های گوناگون را سفارش دهید. کیفیت قطعات به کار رفته نیز می‌تواند عمر دستگاه شما را تعیین کند.

استفاده از قطعات فولادی در دستگاه مکنده حبوبات و غلات می‌تواند از فشار و ضربه و زنگ زدگی‌های احتمالی به دستگاه جلوگیری کند. به علاوه، استفاده از قطعات با کیفیت بهتر، کارایی دستگاه و در نتیجه بازدهی آن را افزایش می‌دهد. از طرفی هر چقدر کیفیت دستگاه بهتر باشد، میزان مکش و قدرت آن هم بیشتر خواهد شد.

بنابراین با صرف کمی هزینۀ بیشتر، می‌توان دستگاهی به مراتب بهتر و با کیفیت بالا سفارش داد. این کار در طولانی مدت نیز موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد شد.

مشاوره و خرید مکنده گندم و جو

جهت مشاوره رایگان و سفارش با ما تماس بگیرید
۰۹۱۳۲۰۶۰۱۷۰ و ۰۹۹۱۹۶۲۰۱۷۰
مشاوره و خرید

خرید دستگاه مکنده غلات ارزان

با توجه به عوامل موثر بر کیفیت دستگاه، می‌توان محصولی خرید که هم کیفیت بالا و هم قیمت مناسبی داشته باشد. اگر به دنبال خرید دستگاه مکنده ارزان و البته با کیفیت هستید، می‌توانید از طریق شرکت پویا صنعت، کالای مورد نیاز خود را سفارش دهید.

خرید مکنده حبوبات و غلات از پویا صنعت

شرکت مهندسی پویا صنعت با تجربه‌ای بالغ بر ۱۵ سال توانسته قدم بزرگی در عرصه تولید انواع دستگاه مکنده غلات، مکنده حبوبات، مکنده گندم و جو و… بردارد. در صورتی که قصد خرید دستگاه مکنده غلات دارید می‌توانید قبل از خرید با کارشناسان شرکت پویا صنعت مشورت کنید و مناسب‌ترین و بهینه‌ترین دستگاه را انتخاب کنید.

از دیگر محصولات این شرکت، می‌توان به هواکش‌ صنعتی، فن سانتریفیوژ، غبارگیر صنعتی، هواکش حلزونی، هواکش فشار قوی و بگ فیلتر اشاره کرد.

پویا صنعت
۵/۵ - (۱ امتیاز)